Spotkanie w ośrodku dla niesłyszących

termin: 29 stycznia 2014r. (środa)
godzina: 16:00 – 19:00
miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu
adres: Poznań, ul. Bydgoska nr 4A

wstęp tylko dla uczniów placówki, ich rodziców i wychowawców

Wszystko zaczęło się od maila, który przysłał nam Adrian, twórca gier niezależnych – jeden z uczestników Game Jamu, który miał się odbyć w ramach PGA w Poznaniu. On i jego koledzy mieli szalony pomysł – oni napiszą gry, zaoferują je szerokiej publiczności za symboliczną złotówkę, a zebrane w ten sposób pieniądze Fundacja będzie mogła wykorzystać na organizację charytatywnej imprezy dla Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu.

Tak właśnie rozpoczęła się akcja na wspieram.to, którą mogliście obserwować pod tym linkiem:

https://wspieram.to/619-charytatywny-game-jam.html

Akcja zakończyła się w pełni sukcesem i tak dzięki uczestnikom Game Jamu oraz wszystkim wspierającym wychowankowie Ośrodka będą mogli się cieszyć spotkaniem z grami planszowymi zorganizowanym specjalnie dla nich.

Poza tym w niedługim czasie rozpoczną się przygotowania do organizacji całodniowego, otwartego wydarzenia, w którym będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany, a na które zostaną zaproszeni również wychowankowie Ośrodka – aby tym razem móc pograć nie tylko w swoim gronie. Na to wydarzenie już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

ATRAKACJE

Na tę specjalną okazję przygotowany został jeden prosty konkurs – tak aby każdy mógł wziąć w nim udział. Wystarczy, że zagra w dwie zaproponowane gry i będzie miał szansę otrzymać nagrodę w postaci gry planszowej bądź karcianej.

NAGRODY

Dzięki hojności uczestników akcji zorganizowanej na wspieram.to oraz zniżkom zaoferowanym przez wydawnictwa G3, Granna oraz Egmont (Kraina Planszówek), za pieniądze przeznaczone na organizację wydarzenia mogliśmy zakupić aż 23 gry! Część z nich trafi jako nagrody do poszczególnych uczestników naszego konkursu, a część do Ośrodka i będzie służyła wszystkim jego wychowankom. Zakupione gry wybraliśmy dopiero po konsultacji z Panią Jolantą Kuryś-Skrzypczak (psycholog Ośrodka) oraz zaprezentowaniu kilku tytułów samym dzieciom, mamy więc nadzieję, że będą dobrze służyły swoim celom – dobrej zabawie oraz rozwijaniu różnego rodzaju umiejętności.

LISTA DOSTĘPNYCH GIER

Z uwagi na to, że wcześniej wychowankowie Ośrodka mieli co najwyżej do czynienia jedynie z tzw. klasycznymi grami planszowymi, gry dostępne na spotkaniu będą przede wszystkim proste i krótkie – tak aby każdy mógł zagrać w jak największą liczbę gier i jednocześnie aby przyswojenie zasad nie nastręczało najmniejszych trudności.

1. 6. bierze!
2. Agenci
3. Ave Caesar
4. Blokus
5. Blokus Duo
6. Digit
7. Dixit
8. Fauna Junior
9. Fluch der Mumie
10.Geistertreppe (Straszne Schody)
11.Gringo
12.Halli Galli
13.Hej! To moja ryba!
14.Hooop!
15.Jungle Speed
16.Kameleon
17.Kod Faraona
18.Kto kogo? – czyli łańcuch pokarmowy
19.Labirynth: Duel
20.Ligretto niebieskie
21.Magiczny Labirynt (Das Magische Labirynth)
22.Make’n’Break
23.Małe Fotosafari
24.Maori
25.Marakesz
26.Mondo
27.Nogi Stonogi
28.Orientuj się!
29.Packa na muchy
30.Panic Lab
31.Passe-Trappe
32.Pędzące Żółwie
33.Pojedynek robotów
34.Potwory do szafy
35.Quoridor mini
36.Qwirkle
37.Rancho
38.Regatta
39.Set
40.Skubane kurczaki
41.Super Farmer Delux
42.Tajemnicze Domostwo
43.Takenoko
44.Tokaido
45.Touche
46.Trio
47.Turbo Taxi
48.Villa Paletti
49.Wsiąść do pociągu: Europa
50.Z drogi śledzie, pociąg jedzie!

Komentarze do   Spotkanie w ośrodku dla niesłyszących