SP nr 5 w Swarzędzu

termin: 16 czerwca 2012r. (sobota)
godzina: 10:00 – 14:00
miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu
adres: os. Mielżyńskiego 3A
wstęp tylko dla uczniów szkoły i ich rodziców (bezpłatny)
sponsorzy: 

G3

Tym razem Fundacja pomaga w organizacji znacznie bardziej kameralnej imprezy w Szkole Podstawowej nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu.

Samorząd Uczniowski oraz Koło Miłośników Gier Strategicznych „Strategos” we współpracy ze Sławomirem Andryszakiem postanowili zorganizować dla uczniów szkoły i ich rodziców dzień z grami planszowymi, którego główną atrakcją miał być turniej Qwirkle.

Jako że bardzo lubimy Sławka i chętnie wspieramy tego typu imprezy, jeśli tylko mamy taką możliwość, postanowiliśmy zabrać nasze gry, 14 egzemplarzy Qwirkle, nagrody od sponsorów i wyruszyć na podbój SP nr 5.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)

A oto, co zastaniecie na miejscu:

TURNIEJ  QWIRKLE

rozpoczęcie turnieju: 10:00
planowane zakończenie turnieju: 14:00
rozpoczęcie nauki zasad: 9:30
nagrody: gra planszowa i gry karciane, przewidziane dla osób, które zajmą miejsca na podium
sponsor: wydawnictwo G3

Qwirkle to gra która doczekała się wielu nagród, w tym najważniejszego w świecie gier planszowych wyróżnienia – Spiel des Jahres (za 2011 rok). Sprzedała się też w wielu tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Jej popularność wynika z połączenia intuicyjnych zasad z dużą regrywalnością i sporą możliwością kombinowania. Prostota zasad sprawia, że gry można nauczyć się w 5 minut i nawet początkujący gracz nie jest z góry skazany na porażkę. Zresztą przekonajcie się o tym sami! Gwarantujemy, że będziecie świetnie się bawić.

INNE  ATRKACJE

Dla tych, którym nie uda się przejść do kolejnych etapów turnieju Qwirkle, przygotowaliśmy kilkadziesiąt gier planszowych, w które każdy chętny będzie mógł zagrać. Zasady każdej z nich będzie znała co najmniej jedna z osób organizujących imprezę – nikt więc nie będzie musiał rozgryzać samodzielnie instrukcji i zastanawiać się, czy robi ruchy zgodne z zasadami.  Wszyscy będą mogli liczyć na fachową pomoc. Gry zostały wybrane bardzo starannie – tak aby zaprezentować różnorodność planszówek. Znajdziecie tutaj więc gry planszowe i karcianki, gry logiczne i imprezowe, rodzinne i ekonomiczne, o zasadach łatwych i bardziej skomplikowanych.

A teraz najważniejsze: każdy, kto zagra choć w jedną z proponowanych przez nas gier będzie miał szansę wygrać nagrodę! Zapraszamy więc do wspólnej zabawy.

NAGRODY

Czym byłby turniej bez nagród? Dlatego też wydawca gry Qwirkle – G3 zapewniło finalistom turnieju nagrody w postaci gier planszowych i karcianych. Jest więc o co walczyć. Uczestnicy pozostałych atrakcji też mają szansę wrócić do domu z grą planszową. Zachęcamy więc do jak najdłuższej zabawy z nami i poznawania nowych gier.

LISTA  DOSTĘPNYCH  GIER

 1. 6. bierze!
 2. Ave Caesar
 3. Białe historie
 4. Blokus
 5. Chicago Express
 6. Condottiere
 7. Copie Colle
 8. Cytadela
 9. Duch Teb
 10. Duchy
 11. Fasolki
 12. Fauna Junior
 13. Halli Galli
 14. Linie Lotnicze Europa
 15. Maori
 16. Marakesz
 17. Osadnicy z Catanu
 18. Packa na muchy
 19. Pan tu nie stał
 20. Pędzące Żółwie
 21. Podaj cegłę
 22. Puerto Rico
 23. Rój
 24. Sabotażysta
 25. Stone Age
 26. Thurn und Taxis
 27. Totem
 28. Zakazana wyspa
 29. Zbuduj swoje miasto

Komentarze do   SP nr 5 w Swarzędzu